fbpx

Co poza Pole Dance? Polecamy Yin joga – najspokojniejszy trening świata!

Yin joga – najspokojniejszy trening świata?

Wywodzi się z tradycji chińskiej, wszyscy znamy symbol Yin Yang. Yang to wszystko co na zewnątrz, energia, słońce, ruch, światło. Yin natomiast to księżyc, ciemność, bezruch wszystko to co wewnątrz.  I taka właśnie jest ta praktyka. Spokojna, niespieszna, ruszamy się jedynie pomiędzy pozycjami, ale stawiamy w niej na trwanie w bezruchu i słuchanie tego co się dzieje wewnątrz nas. 

Jest dosyć prosta, pozycji jest niewiele i nie są zbyt skomplikowane. 

Jednak to wcale nie oznacza, że jest łatwa. Wiele osób dopiero w trakcie zajęć przekonuje się jak trudno jest im pozostać nieruchomo. Bez ciągłego poprawiania pozycji, dociskania, zerkania na zegarek itd. W dzisiejszym zabieganym świecie, gdzie ciągle towarzyszy nam stres, niepewność i lęk o jutro, jesteśmy przebodźcowani. Nasza głowa i ciało nie chcą się zatrzymać nawet na te 3 do 5 minut, które jesteśmy w pozycjach. Postanowienie trwania w bezruchu uczy nas jednak wytrwałości, akceptacji i odpuszczania. Wsłuchujemy się w swoje ciało, uczymy się odczytywać sygnały, które nam wysyła. 

A na poziomie fizycznym? Delikatny ucisk na tkanki łączne (stawy, więzadła, powięzi) odżywia je i uelastycznia, a więc powiększa się zakres ruchu. Zwiększa się też produkcja kolagenu i elastyny, nawilżamy ciało od środka, układ nerwowy przechodzi w tryb odpoczynku, sprzyja to głębokiemu relaksowi, poprawiamy jakość snu, polepszamy metabolizm.

Taka joga przyda się wszystkim trenującymi jako uzupełnienie treningów dynamicznych (Yang ) , ale też tym zestresowanym, zmęczonym i zdenerwowanym.

Na Jogę Yin zapraszamy do all on pole Ochota w każdą sobotę o 15:30 – prowadzi Paulina Stolarczyk.