fbpx

Trenować z jednym, czy wieloma instruktorami?

W szkolnym grafiku aż roi się od imion a Ty nie wiesz kogo wybrać? A może masz swojego ulubionego instruktora/instruktorkę i czaisz się tylko na jego zajęcia?
Niezależnie na jakim etapie nauki jesteś – jeśli unikasz jak ognia treningów z innymi osobami – przeczytaj co mamy Ci do przekazania 😉

Czym różnią się od siebie instruktorzy?

Poza oczywistością, jaką jest temperament, usposobienie i styl bycia – każdy z instruktorów ma:

🧡 inne doświadczenie

🧡 ulubione elementy

🧡 swój sposób tłumaczenia 

🧡 styl, w którym czuje się najlepiej

 

Często na zajęciach można usłyszeć: „Tyle razy próbowałam i mi nie wychodziło a wystarczyło…”. Dlaczego? Poza „trickami” podpatrzonymi u kursantów, czy wypróbowanymi na samych sobie, na jednych zadziałają bardziej obrazowe określenia a na innych bardzo konkretne i fachowe zwroty.

Każdy z elementów może zostać wyjaśniony w zupełnie inny sposób a efekt końcowy jest taki sam. 

Co więcej! Przy jednych rzeczach odpowiadać nam może bardziej styl prowadzenia zajęć i technika jednego instruktora, przy pozostałychpozostalych – kogoś innego.

Plusy próbowania i mieszania (zajęć)

Największym plusem korzystania z zajęć u różnych instruktorów, jest możliwość spróbowania maksymalnej liczby różnorodnych combosów i wyrównana doza spina, statyka, dynamiki, flow, shapów itd.

Po odbyciu kilkunastu zajęć, myśląc o konkretnym instruktorze możemy już powiedzieć co kto lubi, jakie rzeczy się najczęściej przewijają, czy za czym nie przepada i pojawia się na treningach sporadycznie.

Im więcej trenujemy i obserwujemy – tym większą mamy świadomość, jak wiele możliwości daje pole dance i jak różnorodny może on być.