fbpx

Czy Pole Dance jest dla mnie?

Odpowiedź jest prosta jak rurka, na której już za chwilę będziesz ćwiczyć 😉

Jeśli chcesz zrobić coś dla siebie, poprawić kondycję, spróbować czegoś nowego a może nawet znaleźć nową pasję – pole dance jak najbardziej jest dla Ciebie! Najczęściej pytacie, czy musicie mieć duże mięśnie, nosić rozmiar 34 a szpagaty robić na zawołanie… Oczywiście, że nie! Pole dance, jak każdy inny sport, wymaga po prostu czasu i pracy. Nikt nie oczekuje, żeby na pierwszych zajęciach wchodzić na rurkę i dotykać sufitu, czy robić supermana (uwierz, że jeśli jeszcze nie wiesz co to jest – już za chwilę się przekonasz a czas niewiedzy będziesz wspominać z rozrzewnieniem).

 

 

Tak samo, jak przeciwwskazaniem nie jest kolor włosów – nie jest nim również wzrost, wiek, czy waga. Na sali istnieje taka różnorodność, jaką sobie tylko wyobrazisz – blizny, tatuaże, idealna skóra, rozstępy i siniaki; długie i czerwone paznokcie, krótko obcięte i te pomalowane odżywką; artyści, inżynierowie, humaniści i mamy. Niezależnie od tego jak wyglądasz, czym się zajmujesz i jakie masz poglądy – tak, pole dance JEST DLA CIEBIE.

Mimo wszystko, tak jak w każdej dyscyplinie, są wyjątki. Przede wszystkim powinnaś na pewien czas zrezygnować z treningów w czasie ciąży, oraz połogu. Jeśli w Twojej sportowej historii pojawiały się kontuzje – koniecznie skonsultuj to z lekarzem; lepiej dmuchać na zimne! Wasze dobre samopoczucie jest dla Nas najważniejsze i nie chcemy, żeby ćwiczenia sprawiały Wam ból (choć czasami wydaje się Wam, że instruktor jest sadystą ;)). Dlatego jeśli masz problemy ze stawami, kolanami czy kręgosłupem, bądź jesteś po kontuzji lub wypadku – skonsultuj z lekarzem, czy to odpowiedni czas na pole dance.

W wypadku, kiedy specjalista nie stwierdzi żadnych przeciwwskazań, leczy Ty nadal się boisz i nie jesteś pewny – przyjdź i powiedz instruktorowi o kontuzji i chęci wykonywania tych z ćwiczeń, które nie będą obciążać danej partii Twojego ciała. Po prostu zaufaj – wybieraj szkołę, która posiada wykwalifikowaną kadrę, która na pewno się Tobą zaopiekuje i zastosuje wszelkie środki ostrożności, żeby w czasie tych cudownych 55 minut czuć się dobrze.

A poza tym? Jeśli pogodzisz się z siniakami i otarciami (zwłaszcza na początku), wzrostem pewności siebie, płynniejszym i efektownym ruchem, większą siłą oraz nieodpartą chęcią spędzania na sali całych dni…

Przychodź szybko do szkoły, zapisuj się i już ruszaj na pierwszy trening!