fbpx

Co spakować do torby na trening Pole Dance?

Cześć i czołem!

   Sporo już czasu minęło, prawda? Wirus, zamknięcie wszystkich siłowni i sal treningowych, zajęcia online i wreszcie ponowne, wielkie otwarcie. Oj, działo się!

Dziś, na dobre rozpoczęcie – coś przyjemnego i lekkiego, czyli o tym, co warto mieć ze sobą przychodząc na trening do szkoły.

   Pole dance jest jedną z tych dyscyplin sportu, do której nie trzeba przygotowywać się godzinami i nosić ogromnej torby sportowej, by zmieścić tam wszystkie potrzebne do zajęć „narzędzia”. W takim razie co na pewno się przyda?

   Po pierwsze i najważniejsze – spodenki i sportowy stanik.
Konieczne zwłaszcza na wyższych poziomach zaawansowania – im dalej w las, tym mniej masz na sobie 😉. Wraz ze wzrostem poziomu trudności rurkowych figur, potrzebować będziesz więcej ciała, do trzymania się rurki a wtedy idealnie sprawdzą się krótkie spodenki i zwykły, sportowy stanik.

   Skarpetki też się mogą przydać! Wiem, wiem – już kiedyś o tym wspominaliśmy i mówiliśmy nawet, że nie są konieczne, ALE! Po pierwsze sprawdzają się na rozgrzewce a po drugie – mogą okazać się pomocne przy nauce podstawowych ruchów, jak np. cyrkiel.

   Zmarźlakom i osobom lubiącym się porządnie rozgrzać proponujemy, dodatkowo, zaopatrzyć się w dres – można go łatwo założyć na nasz strój i szybko zdjąć przed właściwą częścią treningu a rozgrzewka na pewno będzie bardziej skuteczna, gdy samym strojem dostarczymy naszemu ciału dawki ciepła.

   Ręcznik  do ocierania potu, krwi i łez… Tak prawie 😊 W nowej rzeczywistości jest on konieczny, jeśli nie posiadasz własnej maty. Przydaje się również do wycierania rurki, rąk czy ciała po prysznicu.

   Kolejną rzeczą, dla części z Was nawet niezbędnikiem, jest magnezja. Nie polecamy korzystać z niej bez końca i przy każdej możliwej figurze, jednak z doświadczenia wiemy, że może zdziałać cuda. Magnezja przydatna jest przy nauce nowych trików, w cieplejsze dni czy po prostu w okresie, kiedy nasze ciało nie chce współpracować i potrzebujemy delikatnego oszustwa.

   Woda! Nie kawa, nie herbata i na pewno nie napoje słodzone – zwykła, przejrzysta woda. Właśnie nią najszybciej ugasisz pragnienie i nawodnisz swój organizm. Pamiętaj też o tym, że w dni, w których odbywasz trening Twoje zapotrzebowanie na wodę wzrasta, dlatego warto pamiętać o tej małej, niepozornej butelce w czasie zajęć.

   Last, but not least – telefon. Tak, dobrze widzicie! Bynajmniej nie będzie Wam potrzebny do zabicia czasu, czy poszukiwań nowych figur na kolejne zajęcia, trust me 😉. Przyda Wam się natomiast do uwiecznienia swoich postępów a w dłuższej perspektywie porównań własnych osiągnięć. Naprawdę możecie się zdziwić jak dużo zmienić mogą szczegóły, takie jak choćby piękne pointy zamiast flexów i uśmiech nr 5, który zastąpił przerażenie na twarzy.

   To już chyba wszystko – niewiele, prawda? I to jest właśnie fantastyczne – trening możesz odbyć o każdej porze dnia nie myśląc o wielkim bagażu, który musisz przygotować i nosić ze sobą, żeby odbyć godzinne zajęcia. 

Mamy nadzieję, że ta lista pokazała jak szybko, łatwo i przyjemnie przygotować się można do treningu pole dance, co zaowocuje tylko kolejnymi zapisami na treningi. Pakujcie zatem torby i do dzieła – widzimy się w sali!