fbpx

Praca, studia, dom i treningi Pole Dance – jak to pogodzić?

Każdy z nas jest zabiegany – ma swoje obowiązki, projekty i deadliny. Jak między domem, szkołą, pracą, rodziną i czasem na odpoczynek wcisnąć jeszcze treningi? Jednego sposobu, który okaże się idealny dla wszystkich (niestety) nie znamy… Ale! Możemy przekazać wam kilka sposobów, dzięki którym łatwiej będzie zaplanować aktywność fizyczną i ją odbyć!

 

 

  • Planowanie

 

Znając swój grafik i obowiązki dużo łatwiej jest zaplanować moment na trening, niż zostawiając wszystko przypadkowi i łudząc się, że w ciągu dnia “jakoś to wyjdzie”ai na zajęcia zapiszesz się na ostatnią chwilę. Gwarantujemy, że zmobilizowanie się do czegoś, czego nie masz w planie jest dużo trudniejsze.
Weź również pod uwagę tryb Twojego życia – jeśli pracujesz fizycznie, Twoje ciało może nie chcieć zrobić tylu treningów, ile wykonuje Twoja koleżanka pracująca głównie za biurkiem.

 

 

  • Priorytety

 

Może jednak uda się przełożyć obejrzenie serialu na inny dzień, projekt nie ucieknie jeśli zrobisz go 1h później a dzieci ze szkoły odbierze ktoś inny? Oczywiście – są rzeczy, których nie można oddelegować ale pamiętaj, że planowanie czasu dla siebie również jest ważne, jest to kwestia kilku godzin w tygodniu, kiedy zrobisz coś innego, niż zazwyczaj a zarówno Twoje ciało, jak i umysł Ci za to podziękują.

 

 

  • Organizacja dnia

 


Jeśli miejsce Twoich treningów znajduje się 10 m od Twojej pracy, ale ponad 8 km od mieszkania znacznie ułatwią Ci życie zajęcia bezpośrednio przed, lub po pracy. Zaoszczędzisz tym samym sporo czasu, ale również obejdzie się bez stresu związanego z klasycznymi korkami i ewentualnym spóźnieniem.

 

 

  • Dbaj o siebie

 

Wysypiaj się, jedz dobrze (zdrowo, odpowiednie porcje i regularnie), ruszaj się na co dzień – spacer do sklepu, wejście po schodach itd. Dzięki temu Twój organizm będzie miał więcej ochoty i energii do ćwiczeń.

 

 

  • Daj sobie czas

 

Nie zawsze wszystko pójdzie zgodnie z planem – daj sobie czas i przestrzeń na nagłe wypadki, przez które będziesz musiała zupełnie zmienić swój dzień.
Wprowadzenie nowych nawyków nie jest najłatwiejsze, ale wystarczy regularność i chęci – jeżeli je masz, wystarczy odrobina cierpliwości a efekty przyjdą same.

 

Pamiętaj, że trening ma być przyjemnością – chwilą dla Ciebie. Im bardziej będziesz lubić te zajęcia, tym bardziej będzie Ci zależało na znalezieniu na nie czasu.