fbpx

Rozgrzewka do Pole Dance – czyli o tym dlaczego nie warto się spóźniać!

Chcesz pospać chwilę dłużej, zrobić nadgodziny w pracy, dokończyć pyszną kawę albo wyrzucić jeszcze śmieci – wszystko w biegu, wszystko na szybko – najwyżej spóźnisz się na zajęcia. Ale czy wiąże się to tylko z kilku(nasto)minutowym spóźnieniem, niezajęciem ulubionej rurki i brakiem ploteczek w czasie przebierania? Niestety nie… Początek każdego treningu oznacza rozgrzewkę, rozgrzewka oznacza przygotowanie ciała na aktywność a to odpowiada za efektywność nas samych podczas zajęć.

Czym ta rozgrzewka w ogóle jest?

Pobudzenie i przygotowanie ciała do wysiłku; podwyższenie temperatury, która wpływa pozytywnie na elastyczność i rozciągliwość mięśni. Powinna ona trwać przynajmniej 15 minut. Na początku zwiększamy częstotliwość oddechów, czyli tzw. cardio mile widziane! Następnie do pracy przygotowujemy nasze stawy i więzadł – właśnie dlatego są nam potrzebne te wszystkie wymachy i krążenia. W kolejnej fazie pogłębiamy zakres ruchów i skupiamy się najbardziej na tych partiach, które podczas zbliżającego się treningu dostaną największy wycisk. Ostatnią częścią jest rozciąganie.

Co nam daje?

1. Sygnał dla ciała o zbliżającym się treningu – odprężenie głowy i skupienie na poszczególnych ćwiczeniach 2. Zwiększenie zakresu ruchów

3. Poprawia się nasze skupienie, koordynacja i refleks

4. Zmniejszenie ryzyka kontuzji i przeciążenia

5. Dotlenienie organizmu

Dlaczego jest tak ważna?

Ciało, które nagle zaczyna pracować na najwyższych obrotach, bez wcześniejszego przygotowania narażone jest na więcej kontuzji i tzw. zakwasy (o nich pisaliśmy już TU: http://www.allonpole.pl/pole-dance-a-zakwasy/). Wykonana rozgrzewka nie da Nam pewności braku urazów, czy uszkodzeń, jednak znacznie zmniejsza ryzyko ich wystąpienia. Dodatkowym profitem są oczywiście spalone kalorie – tu 100, tam 28, jeszcze kilka(naście) przy wchodzeniu schodami i zbierze się niezła suma! Wy przychodzicie na czas i rzetelnie wykonujecie rozgrzewkę, w zamian za co otrzymujecie świetne przygotowanie i odpowiednio dobrane ćwiczenia od instruktorów.

Więc jak, umowa stoi?